Помогите написать письмо другу по e-mail на англ яз (7-10 предложений)
Ответ(ы) на вопрос:
Dear Ann, Thank you for letter in 3may. I am really sorry I haven't written back,I wasn't at home.I was in London and visited my son.I was very happy. What do you do in your free time?Write me about you and your family. I have a big family.There are 5us:my mum,my dad, my sister, my brother. We live in Odessa. I'm waiting for your letter again. love, Maryna
Привет! Как у тебя дела? Почему ты мне так долго не писал? У меня все хорошо. Кошка скоро окотится. Мне рыбок купят. Учусь я хорошо. Троек и двоек в дневнике нет. В классе меня все уважают. Напиши мне, когда ты приедешь, как учишься и какие у тебя там друзья. Пока! Hi! How are you doing? Why did you give me so long to write? I'm fine. Cat kittens soon. I will buy the fish.
I study well. Threes and twos in the diary no. In the class I have all respect.
Write me when you come, as you learn and what you have friends there. Bye!