Помогите написать письмо по английскому Начало: Dear Mike, Thank you for your letter You ask me about my holidays. (Нужно ответить на его вопрос,более 65 слов) Даю 20 баллов,6 класс

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
My holidays were great. I spent them with my family and friend. First half of the holidays I was with my parents. We went to travel around Spain. It was very picturesque. We had very tasty food there. The rest of the holidays, I spent playing with my friends. Sometimes we played football outside, but if the weather wasn't allowing us to play outside, we would stay inside and play computer games.