Помогите написать рассказ про вымешленую семью как они живут сколько им лет чем работают (неочень заостренный)

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
  This is the Jameson family.Mr. Jameson is forty seven and he's an engineer.His wife is Molly.She is forty one. She is a housewife.They have a daughter.Her name is Ann .She is ten and she is studying in the fourth grade of privat school.Molly's got little puppy.Puppy's name is Bobby.They live in a big house near Nottingham.They've a small back yard. It's a good place for Bobby and for family's weekends.