Помогите написать сочинение на татарском языке Этем минем якын дустым. (Собака - м?

Помогите написать сочинение на татарском языке Этем минем якын дустым. (Собака - м??й лучший друг)
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Минем иң яхшы дусты-эт. Миңа бик ошый, эт-бу бик дөрес, тугры һәм яратучы хайваннар. Эт һәрвакыт ди каршындагы видесвоего хуҗасы,һәрвакыт түземсезлек белән көтә аны ничек кенә хуҗа түгел обежал аны-ул һәрвакыт барысы да прощает. Мин сайладым,чтоименно эт-минем иң якын дус, чөнки эт беркайчан да надоест, беркайчан да предаст, һәрчак тыңлый. Булса да эт һәм белми, сөйләшергә, новсеже аның взгляде була прочитать күп барлыгы,дип әйтер, теләсә кайсы башка кеше. Яратыгыз этләр дә обижайте аларны.