Помогите написать вопросы и ответы на них. Надо что бы в вопросах было what will you be doing. Помогите срочно! Прошу! Заранее спасибо

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. -- What will you be doing on Saturday?     -- I will be staying at home and watching TV with friends. 2. -- What will you be doing when you get home?     -- I will be doing my homework. 3. -- What will you be doing when you see a burglar?     -- I will be calling the police. 4. -- What will you be doing when she tries to chat with you?     -- I will be ignoring her. 5. -- What will you be doing when your teacher asks you?     -- I will be answering the teacher's question.