Помогите нужно составить 6 приложений по английскому когда когда мне весело а когда грустно

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Когда весело: When I'm good I'm gay. When I was gay I affable. When I was gay, I cheerful. When I was gay, I prudent. When I was gay I funny. When I was gay I clear. When I was gay I friendly. When I was gay, I tolerant. Когда грустно: When I'm sad, I do not pay attention. When I'm sad, I eat much sweets. When I'm sad I was sluggish. When I'm sad I'm quick-tempered. When I'm sad I'm boring. When I'm sad I'm stupid. When I'm sad I'm mysterious.