Помогите!!!!!!!!!!!!!!!!! Нужно составить диалог про зоопарк примерно 7,8 строчек даю 20 баллов

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
-Oh, hi! Where are you going? -Hi, i am going to the zoo -Wow! I've heard that there are a lot of a wornderful animals. -I plan to look at the bears! They are so funny. -Ok, can i go to zoo with you? -Sure. There is still a lot of animals, for which i want to see. -Let's go to see it!