Помогите обвести правильный вариант 1 Would he (like /likes)some sweets?He can (take /to take/takes)five sweets.He (take/to take /takes)a lot of sweets. 2The (farmer/farmers)likes the tractor. 3 Cats (like /likes)milk. 4My sis...

Помогите обвести правильный вариант 1 Would he (like /likes)some sweets?He can (take /to take/takes)five sweets.He (take/to take /takes)a lot of sweets. 2The (farmer/farmers)likes the tractor. 3 Cats (like /likes)milk. 4My sister likes (ride/to ride)a( bike /bikes).She can (ride/to ride). 5He (to live/live/lives)on a (farm/farms).He likes (to live/live/lives)there.Your brother can (to live /live/lives)there too.Would he(like/likes)to live on a farm?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 like take takes 2 farmer 3 like 4 ride bike ride 5 lives farm to live live like