Помогите очень нужно, пожалуйста! Большое спасибо!!!!! Put the verbs into the correct form, ask and answer the questions using one word in brackets. 1) Why _________ you _____(not enjoy) travelling by bus round Europe last summ...

Помогите очень нужно, пожалуйста! Большое спасибо!!!!! Put the verbs into the correct form, ask and answer the questions using one word in brackets. 1) Why _________ you _____(not enjoy) travelling by bus round Europe last summer? (bad weather) _________________________ 2) How_________ Alice usually _______ (spend) time at the seaside? (lie in the sun) ________________ 3) What __________ the Halls _______ (buy) ay the market yesterday? (a lot of fruit and vegetables) ___________________________ 4) How __________ Carol__________(get) to the airport tomorrow morning? (by taxi)_________________________ 5) What hotel _____ the Browns_________(be going) to stay in London next time?____________________________ 6) Where_______Dennis______ (travel) right now? (round the USA) ____________________________
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
я только перевела,но слова сам придумывай Удачи!!! Поставьте глаголы в правильной форме, задавать и отвечать на вопросы, используя одно слово в скобках. 1) Почему _________ Вы _____(не пользоваться) путешествие на автобусе по Европе прошлым летом? (плохая погода) _________________________ 2) Как_________ Алиса обычно _______ (тратить) время на побережье? (лежать на солнце) ________________ 3) то, что вчера__________ залы_______ (купить) Ай рынке? (много фруктов и овощей) ___________________________ 4) Как __________ Кэрол__________(вам) завтра в аэропорт утром? (на такси)_________________________ 5) В каком отеле _____ коричневые_________(идти), чтобы остаться в Лондоне в следующий раз?____________________________ 6) где_______Денис______ (проезд) прямо сейчас? (вокруг США) ____________________________