Помогите очень срочно нужна помощь в задание по английскому языку номер 21 И кстати 8 предложения я напишу здесь она не уместилось What Bob (to do) now? (to put books into the bag)

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.The cat is sleeping on the carpet now 2.Im making a snowman now 3.They are diging in the garden now 4.David is skiing in the forest now 5.My Family are sitting around the table now 6.Granny is kniting a new sweater now 7.We are having biology lesson now 8.Bob is putting books into the bag