ПОМОГИТЕ ОТМЕЧЕННОЕ ЗАДАНИЕ АНГЛИЙСКИЙ УЖЕ НОЧЬ МНЕ НАДО ДО ЗАВТРА УПР 4

Гость
Our chairs are made of wood and metal. Our doors are made of wood. Our windows are made of glass. Our pencil cases are made of tissue. Our floor is made of linoleum.