ПОМОГИТЕ ОТВЕТИТЬ ПОЖАЛУЙСТА НА ВОПРОСЫ!! 3) do you find oil industry to be the most important for out future? 4) what other minerals do you know? 5) whar purpose do you study English for? 6) do...

ПОМОГИТЕ ОТВЕТИТЬ ПОЖАЛУЙСТА НА ВОПРОСЫ!! 3) do you find oil industry to be the most important for out future? 4) what other minerals do you know? 5) whar purpose do you study English for? 6) do you purpose to visit Astana next year? 7) What news upset you recently?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
4 Natural minerals, stones and so. 5 To know and speak English abroad. 6 No, I will fly to Turkey. 7 I broke the headphones.