Помогите перевести 3 предложения 1. После того как я купила и прочитала эту книгу я решила посмотреть фильм. 2. 3 часа. Дети спят а родители разговаривают. 3. Мне кажется, я понимаю употребление простых времен.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 After I had bought and read this book, I decided to watch a movie (=film). 2 It is 3 o'clock. The kids are sleeping and the parents are talking. 3 It seems to me that I understand the use of simple tenses.(=how simple tenses are used)
Гость
1/ After having bought and read this book, I decided to watch a movie. 2/ It is 3 AM. The kids are sleeping and the parents are talking.  3/ It seems to me that I understand the using of simple tenses.