Помогите перевести ( And the wise men brought in cats : big cats , IittIe cats, fat cats , thin cats. The big cats, the IittIe cats,

Помогите перевести ( And the wise men brought in cats : big cats , IittIe cats, fat cats , thin cats. The big cats, the IittIe cats,the fat cats and the thin cats aII began to chase (преследовать) the mice . They did very good work. Soon aII the mice ran out of the paIace.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
И мудрый мужчина принес котов:больших котов,маленьких котов,толстых котов,худых котов.Большие,маленькие ,толстые и худые коты все начали преследовать мышей.Они сделали очень хорошую работу.Скоро все мыши во дворце закончились.