Помогите перевести с англиского на русский :    My new house is funny !There are boxes everywhere :    Boxes in the cupboards,  Boxes on the chairs -  Boxes on the table,  And some under my bed!    And there are two men in the ...

Помогите перевести с англиского на русский :    My new house is funny ! There are boxes everywhere :    Boxes in the cupboards,  Boxes on the chairs -  Boxes on the table,  And some under my bed!    And there are two men in the kitchen   With boxes on their heads !
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
  Весёлый новый дом: Там коробок много, повсюду и кругом!   Коробки и в буфете Коробки и на стульях Коробки на столе А другие под моей кроватью...   Ах, и ещё на кухне: Двое неизвестных - под коробками они!