Помогите перевести с русского на английский)) Дорогой Фрэнк, Я хотел бы сказать вам, теперь я решил конфликт. Конфликт был между мной и моей матерью. Я любил играть на компьютере, а мама была против этого. Мы всегда ссорились и...

Помогите перевести с русского на английский)) Дорогой Фрэнк, Я хотел бы сказать вам, теперь я решил конфликт. Конфликт был между мной и моей матерью. Я любил играть на компьютере, а мама была против этого. Мы всегда ссорились из за компьютера. Мы нашли решение нашей проблемы. Каждый день я должен был сидеть за компьютером максимум 2 часа. Я согласился на это предложение. Обе стороны конфликта да соглашение на это и проблема была решена.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Dear Frank, I would like to tell you now, I decided to conflict. The conflict was between me and my mother. I loved to play on the computer, and my mother was against it. We always quarreled over a computer. We found the solution to our problem. Every day I had to sit at the computer a maximum of 2 h. I agreed to this proposal. Both sides of the conflict but agreement on this issue has been resolved.
Гость
Dear Frank, I would like to tell you now, I decided to conflict. The conflict was between me and my mother. I loved to play on the computer, and my mother was against it. We always quarreled over a computer. We found the solution to our problem. Every day I had to sit at the computer a maximum of 2 h. I agreed to this proposal. Both sides of the conflict but agreement on this issue has been resolved.