Помогите перевести задания и текст с казахского на русский Задание 3 упр.Табиғат

Помогите перевести задания и текст с казахского на русский Задание 3 упр.Табиғатты қорғау туралы өсиет сөздерді жалғастырыңдар. Суға түкірме. Үяны бүзба. Жас шыбықты сындырма. Аққуды атпа. Қүмырсқаның илеуін бүзба. задание 4 упр. Мәтінге ат қойыңдар. Сөйлемдерден сұрақ құраңдар. Табиғат - ол су. Суды "тіршілік көзі" дейді. Сусыз жер бетінде тіршілікті елестету мүмкін емес. Су адам жүрегіне жыр, көңіліне нұр, сезіміне гүл сыйлайды.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Продолжите заветные слова про охранения природы не плевать на воду не трогай гнездо не ломай молодую веточку не убивай лебедя не срывай загар муравея