Помогите перевести!с интернета мне не нужен перевод !!! тема:        Designing a blurb---Сhoose a book you want to recommend to your classmates---Write about the author of the book---Design the сover for your favourite book---W...

Помогите перевести!с интернета мне не нужен перевод !!!  тема:        Designing a blurb ---Сhoose a book you want to recommend to your classmates ---Write about the author of the book ---Design the сover for your favourite book ---Write the information for the back cover of the book ---Give reasons for your choice  ПОМОГИТЕ СРОЧНО!!!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
проектирование аннотации --выбери книгу,которую ты хочешь рекомендовать одноклассника --напиши об авторе книги --придумай дизайн твоей любимой книги --напиши информацию для задней обложки книги(эпилог) --дай причины своего выбора