Помогите плиз английский надо предложения поставить в пассивный залог надо только первый столбик

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. The shoes was repaired by Dave 3. Tennis was played by Thomas 5. The wall was hit by the car 7. The bus was taken to school by them 9. Some books were borrowed by Sue 11. The TV was carried by Philip 13. The stars were watched by Steve 15. The white flag was raised by him