Помогите плиз быстро составить отрицательную и вопросительную форму 1.i buy new jeans evreday 2.i am buying new ieans now 3.i bought new jeans yesterday 4.i was buying new jeans

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I buy new jeans every day I don't buy new jeans every day Do I buy new jeans every day? I am buying new jeans now I am not buying new jeans now Am I buying new jeans now? I bought new jeans yesterday I didn't buy new jeans yesterday Did I buy new jeans yesterday? I was buying new jeans I wasn't buying new jeans Was I  buying new jeans?
Гость
1. Do you buy new jeans everyday?  I did not buy new jeans everyday . 2. Do you buy new jeans now ? I did not buying a new jeans now. 3.Did you buy new jeans yesterday ? I did not buy new jeans yesterday 4.Was you buy new jeans (время)? I was not buying new jeans.