Помогите плиз ..нужно придумать 5 предложений об одноклассниках по степени сравне?

Помогите плиз ..нужно придумать 5 предложений об одноклассниках по степени сравне??ия ..очень нужно на завтра
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Kate is the smartest pupil in my class. Danil is smarter in mathematics than Alexander. Elizaveta is better in chemistry than Zhana. Sergey is the most clever in my class. Gosha studies the poorest in my class.