Помогите плиз!!!!! Составить 3 предложения на английском, и задать к ним вопросы С прощенным воскресеньеМ!

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
!)I had a good time! How did you spend it? 2)Tomorrow I will not go to school! Why do not you go to school? 3)Today I watered the flowers from her grandmother! What kind of flowers poured his grandmother?