Помогите плиз срочно! Нужно вставить слова в предложения: happy,angry,bored,sad,excited,frightened. 1.When she is __ she cries 2.When she is ___ she can`t sleep 3.When she is___ she smiles 4.When she is __ she runs away 5.When ...

Помогите плиз срочно! Нужно вставить слова в предложения: happy,angry,bored,sad,excited,frightened. 1.When she is __ she cries 2.When she is ___ she can`t sleep 3.When she is___ she smiles 4.When she is __ she runs away 5.When she is ___ she goes red in the face
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
When she is sad she cries When she is bored she can't sleep When she is happy When she is frightened she runs away When she is excited  she goes red in the face