Помогите плиз записать дзеясловы першай асобы множнага лiку i дзеясловы у неазначальнай форме по абразцу: вучуся-вучымся-вучыцца а вот i самi словы: не лянюся, мыю, рэжу, не бяруся, баюся. Спасибо!!!

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
не лянюся-не лянимся-ляницца. Мыю- мыем-мыць. рэжу- рэжам-рэзаць. не бяруся-не бяромся-не брацца. баюся-баимся-баяцца.