Помогите плиз!!!!!!!!!Рассказ на английском языке по теме Мои планы на лето (5-6 предложений)

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I am going to spend my next summer holidays in the country. I am going to swim and dive a lot. Also, I want to help my granny to gather berries and mushrooms. But in August I am giong to visit my aunt. She lives in Spane. I think my next  summer will be great!