Помогите пллииииз завтра контролка легкий вопрос на 8 словна 75 балов срочно сопоставьте суфиксы со словами –ity, -ence, -able, -ive, -ment, -tion, -ed active to depend to rely to act human to develop to invent to require to de...

Помогите пллииииз завтра контролка легкий вопрос на 8 словна 75 балов срочно сопоставьте суфиксы со словами –ity, -ence, -able, -ive, -ment, -tion, -ed active to depend to rely to act human to develop to invent to require to develop to civilize.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Activity Dependence Relyable Action Humanity Development Inventive Required Developed Civilization