Помогите по Английскому. Составьте общие вопросы(с союзом или) со словами bowl, cage, clever,companion,fishbowl, friendly, grass,seed, teach tricks

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Will you buy a bowl? Have you ever seen a cage? My friend is the cleverest boy in our class. He was my father`s companion. I got a fishbowl as a birthday present. He speaks in a friendly manner. Animals eat grass. Do you have a seed? Can you  teach me any  tricks?