Помогите помогите плизззз !!!!! Задать пять типов предложений к предложению I usually pla

Помогите помогите плизззз !!!!! Задать пять типов предложений к предложению I usually play computer games after school
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1i usually play compyuter games after school,dont  i 2do i usually play computer games after school 3who usually plays computer games after school 4do i usually play computer games or watch tv after school 5what do i usually do  after school when do i usually  play computer games ? which games do i usually play after school?