Помогите поставить вопросы к предложениям. 1. I write letters on Fridays. 2. We read books on Fridays. 3. I paint pictures on Saturgays.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1)who write letters on Fridays? When do you write letters? What do you do on fridays ? 2)what do you do on Fridays? Who read books on Fridays? When do you read books? 3)what do you do on Saturdays? Who paint pictures on Saturdays ? When do you paint your pictures ?