Помогите пожалуйста!!! 1) заполнить пробелы правильными формами глаголов в скобка

Помогите пожалуйста!!! 1) заполнить пробелы правильными формами глаголов в скобках (0) We have seen (see) a lot of attractions in london. (1) We __________ (not forget) our trip to York. (2) We __________ ( have) a wonderful time in Windsor now. (3) We __________ (visit) London next year,too. (4) Yesterday we___________ (go) to the most exciting plase-Alton Towers. (5) Every summer we_______ (enjoy) holidays in Brighton. (6) Yesterday at 11.30 we______(watch) the changing of the guard at Buckingham Palace. It was great! 2)Match each verb form with the correct tense form. a) Present Simple_________ b) Past Simple___________ c) Future Simple________ d) Present Progressive ___________ e) Past Progressive_____________ f) Present Perfect 0 g) To be going to_________
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. We will not forget... 2. We are having... 3. Are going to visit 4. We went 5. We enjoy 6.we were watching