Помогите пожалуйста,через 20 минут придёт репетитор!!! Очень срочно,в долгу не оста?

Помогите пожалуйста,через 20 минут придёт репетитор!!! Очень срочно,в долгу не оста??усь. Задание:исправить ошибки. 1.Will I help you with the cooking? 2.She has worked here since a month. 3.We bought some new furnitures yesterday. 4.There isn't no one is the room. 5.I lrft for Paris at 10:00 tomorrow. 6.Want you some ice-cream? 7.Kim hasn't got much friends. 8.It often is cold in December. 9.We didn't went on holiday last summer. 10.Brian just left.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.with you I help cooking the will