Помогите пожалуйста.Что такое has got \have got . Вставь has got \have got .1Cows long tails 2Cats small heads 3A frog

Помогите пожалуйста.Что такое has got \have got . Вставь has got \have got .1Cows long tails 2Cats small heads 3A frogdig eyes 4Mike small eyes 5A bear a fat doby 6 A sheep a small nose 7A dog a big head 8Chimps big ears
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.have , 2.have , 3.has , 4. Have , 5. Has, 6. Has , 7. Has, 8. Has