Помогите пожалуйста I hope we....on time 1.arrive 2.will arrive 3.are arriving 4.will be arrive #2 If you.....late,we.

Помогите пожалуйста I hope we....on time 1.arrive 2.will arrive 3.are arriving 4.will be arrive #2 If you.....late,we.....without you 1.will arrive/go 2.wii arrive/will go 3.arrive/will go 4.arrive/go #3 Helen....my best friend since we.......school 1.has been/started 2was/started 3.is/started 4.has been/has started
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. will arrive 2. arrive/will go 3. has been/started