ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА НА 20 БАЛОВ!!! ЗАДАНИЕ: Ask and answer A: Could you ... when you were...? B: Yes, l cou

ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА НА 20 БАЛОВ!!! ЗАДАНИЕ: Ask and answer A: Could you ... when you were...? B: Yes, l could. \ No, l couldn't. Could you? A: .......
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
A .Could you make your own decisions when you were a schoolboy/ girl. B .Yes , i could. Could you miss your classes when you were a schoolboy/ schoolgirl? A .No , i couldn't.