Помогите, пожалуйста, нужно со словосочетаниями составить небольшие предложения.

Помогите, пожалуйста, нужно со словосочетаниями составить небольшие предложения. to be fond of gardening, to be fond of traveling, to be fond of reading, to keep fit, to keep a secret, to go to go to bed, to do by bike/by, to go for a walk.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. In the evening at ten o'clock l usually go to bed 2.I will be go for a walk with my dog tomorrow . все что придумала :) может пригодится:)