Помогите пожалуйста подготовить рассказ по английскому языку про свой день Present Co

Помогите пожалуйста подготовить рассказ по английскому языку про свой день Present Continuous! По английски! Заранее спасибо!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I am getting up early. I am cleaning my teeth, having breakfast and going to school. I am sleeping  quietly  on lessons. I am having dinner and going for a wa lk.I am running, jumping... I am coming home, doing homework and sleeping again!