Помогите, пожалуйста, сделать 10 номер,пожалуйста. Первый раз прошу на этом сайте,п?

Помогите, пожалуйста, сделать 10 номер,пожалуйста. Первый раз прошу на этом сайте,п??тому что не понимаю, как это делать.Прошу,помогите
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 How long have you been Study Engl  i' ve been studying Eng for 4 years 2 How long have you been living in thise flat i' ve been living here for 7 years  3 How long have you been reading books  i ' ve been reading books all day long 4  How long have you been playing your favourite sport I ve been playng my favourite sport since childhood 5  How long have you been studying in this school  i ve  been studying in this school for 8 years  6 How long have you been using a computer i have  been using it in the last few days 7 How long have you been studying maths i have  been studying it since 3 class 8How long have you been living in your town   i' ve been living there since childhood