Помогите пожалуйста! составьте диалог используя эти фразы. How long have you been living / staying

Помогите пожалуйста! составьте диалог используя эти фразы. How long have you been living / stayinghere? What are your favourite outings? How often do you see different shows? What performance impressed you the most? Do you mean that...? It sounds fantastic. I often / sometimes go to classical music concerts / operas / ballets / musicals / the movies. I really enjoyed... That's unbelievable!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
-Hai! -Hai! -How long have you been living here?  -I`ve living here 5 months.