Помогите пожалуста((((((((((((. 1.Start from the pet shop. 2.Get on the bus stop. 3.Turn straight and go right. 4.Don't go across the cave. 5. 6. Мне нужно написать где я хочу спрятать свое сокровище а что мне дальше писать под...

Помогите пожалуста((((((((((((. 1.Start from the pet shop. 2.Get on the bus stop. 3.Turn straight and go right. 4.Don't go across the cave. 5. 6. Мне нужно написать где я хочу спрятать свое сокровище а что мне дальше писать подскажите пожалуста((((((((((((((((
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
5. Go to the village. 6.Hide the chest in my house.
Гость
5. Go to the village. 6.Hide the chest in my house