Помогите пожалуйста 19. Раскройте скобки. Употребите соответствующее местоимение в объектном падеже. 19.1 We have never seen (ему ) before. 19.2 They gave (нам ) good advice. 19.3 Could you help (мне) to do this task? 19.4 We...

Помогите пожалуйста 19. Раскройте скобки. Употребите соответствующее местоимение в объектном падеже. 19.1 We have never seen (ему ) before. 19.2 They gave (нам ) good advice. 19.3 Could you help (мне) to do this task? 19.4 We, of course, know (тебя) very well. 19.5 Please, test ( его – устройство) as careful as possible. 19.6 She asked (их ) not to be late. 19.7 The parents presented (ей) a nice dress. 19.8 Shall I help (тебе) with translation?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.him 2.us 3.me 4.you 5.it 6.them 7.her 8.you