Помогите пожалуйста 20 и 21 я буду очень благодарна . Даю 20 баллов

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
№20. 2) am; 3) are having; 4) 'm lying; 5) 's playing; 6) is watching; 7) 's swimming; 8) get up; 9) spend; 10) will go; 11) 'll take; 12) want. №21. 2) is reading the newspaper; 3) always playing computer games with me; 4) chattering with me and my brother; 5) goes for a walk with me.