Помогите, пожалуйста! 2.Write the past simple of the verbs. 1) walk ... 6) study ...................... 2) live ... 7) play ..................... 3) cry ... 8) try ...

Помогите, пожалуйста! 2.Write the past simple of the verbs. 1) walk ... 6) study ...................... 2) live ... 7) play ..................... 3) cry ... 8) try ..................... 4) visit ... 9) drop ..................... 5) stop ... 10) wash .....................
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
walked            studied lived                 plaied cried                tried visited             droped stoped            washed
Гость
1) walk - walked2) live - lived3) cry - cried4) visit - visited5) stop - stopped6) study - studied7) play - played8) try - tried9) drop - dropped10) wash - washed