Помогите пожалуйста!!! (8класс). Закончите предложения с настоящей совершенной формой глаголов в скобках: 1. My parents ... (climb) a lot of mountains! 2. David Beckham ... (play) for of manchester United and Real Madrid. 3...

Помогите пожалуйста!!! (8класс). Закончите предложения с настоящей совершенной формой глаголов в скобках: 1. My parents ... (climb) a lot of mountains! 2. David Beckham ... (play) for of manchester United and Real Madrid. 3. I ... (do) yoga. It"s very relaxing. 4. Misha ... (try) snowboarding. He loves it! 5. A 12-year-old boy ... ( swim) from England to France.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.My parents climbed a lot of mountains! 2.David Beckham playes for of manchester United and Real Madrid. 3.I doing yoga.It's very relaxing. 4.Misha trying snowboarding.He loves it! 5.A 12-year-old boy swimmed from England to France.