Помогите пожалуйста A. Поставьте глаголы в правильной форме 1)Mike (to wach) TV at the moment 2)Nick is in his car. He is on his way to work. He (to drive) to work. 3)Jennifer usually (to play) tennis on Saturdays. 4)Liza (to d...

Помогите пожалуйста A. Поставьте глаголы в правильной форме 1)Mike (to wach) TV at the moment 2)Nick is in his car. He is on his way to work. He (to drive) to work. 3)Jennifer usually (to play) tennis on Saturdays. 4)Liza (to dream) about space flights. 5)The Earth (to go) round the Sun. B. Составьте предложения, использую следующие слова. 1)Are/a/of/making/lot/you/noice 2)Coming/is/to/it/rain 3)Your/getting/English/is/better? 4)Get up/ 7 o'clock/every/I/at/morning
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Mike watching TV at the moment. He driving to work. Jennifer usually plays tennis on Saturdays. Lisa dreams The earth going round the sun You are making a lot of noice.