Помогите пожалуйста! Дополните предложения. Постройте разделительный вопрос. Образец: Tom won’t be late. Tom won’t be late, will he? 1.Ann’s on holiday, . . . ? 2.You weren’t listening, . . . ? 3.She doesn’t like onions...

Помогите пожалуйста! Дополните предложения. Постройте разделительный вопрос. Образец: Tom won’t be late. Tom won’t be late, will he? 1.Ann’s on holiday, . . . ? 2.You weren’t listening, . . . ? 3.She doesn’t like onions, . . . ? 4.He’s applied for the job, . . . ? 5.You’ve got a camera, . . . ?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) isn't she 2) were you 3) does she? 4) hasn't he 5) haven't you