Помогите пожалуйста это очень очень очень очень срочно это по английскому языку домашняя работа меня поругают если я не сделаю

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
4. Does she wear a coat? Yes, she does 5. Did it snow ten days ago? Yes, it did 6. Is it snowing? Yes, it is 7. Does it often rain in July? Yes, it does 8. Did she buy a red coat? Yes, she did 9. Is there a raincoat in the bag? Yes, there is 10. Is this a raincoat? Yes, it is Как-то так