Помогите пожалуйста! Это срочно!Задание:what are the second forms of these verds ?feel - felt learn - ?find - ?lie - ?build -?mean - ?speak - ?see - ?

Помогите пожалуйста! Это срочно! Задание:what are the second forms of these verds ? feel - felt  learn - ? find - ? lie - ? build -? mean - ? speak - ? see - ?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Learn-learnt-learnt find-found-found lie-lay-lain build-built-built mean-meant-meant speak-spoke-spoken see-saw-seen
Гость
learnt found lay built meant spoke saw