Помогите пожалуйста к каждому предложению задать общий и специальный вопрос: electrification requires great expenses. Great expenses are required for electrification

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
общий Does electrification require great expenses? специальный What does electrification require? общий Are great expenses required for electrification? специальный What are great expenses required for?