Помогите пожалуйста My Friend is________.______ is________._______ is________ and____._____is like ______.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
My Friend is good looking.My brother is good cooking.My dad is good reading and writing.my dog is like
Гость
My friend is Olya. She is 16 years old. She is nice and pretty. She is like нельзя так сказать, тут что-то неправильно. Правильнее будет She likes, а не she is like. She likes to write books.