Помогите пожалуйста. Надо перевести и составить правильно предложения по схеме: +,-, ?, wh?, who?. 1. I Look? My sister ( to swim) in the river. 2. Her children ( to jump) in the garden new. 3. I ( to sing) a funny song now. С...

Помогите пожалуйста. Надо перевести и составить правильно предложения по схеме: +,-, ?, wh?, who?. 1. I Look? My sister ( to swim) in the river. 2. Her children ( to jump) in the garden new. 3. I ( to sing) a funny song now. Спасибо.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
2. Her children are jumping in the new garden. (наст прод время)     Her children jump in the new garden.(наст неопр время) У вас какое время должен быть?